Parimad teed algajale teejoojale


Kui teemaailm on Sinu jaoks alles uus (umbes nagu meile endilegi) ja teesommeljeede, kes oskavad teed ka ainult silmaga vaadates hinnata, tase tundub kättesaamatu, võib õige paki valimine üsna keerukas tunduda. Valiku lihtsustamiseks valisime Renegade e-poest välja just need teed, mida kõige lihtsam valmistada on ja mis annavad hea ülevaate selleks, et edaspidi pisut paremini orienteeruda. Nende teede puhul ei tasu karta, et need liiga mõruks muutuvad, isegi kui teelehed pisut kauemaks kannu või teetassi unustad. 

Gruusia tee

Alustame rohelisest teest. Paljude jaoks seostub roheline tee mõruda maitsega. See on justkui midagi, mis on küll kehale väga hea, aga nagu paljud väga tervislikud asjad- ei maitse nii hästi. Rohelise tee mõrudust saab tegelikult üsna lihtsasti vältida- tee valmistamiseks tuleb lihtsalt kasutada pisut leigemat vett. Ideaalne temperatuur on umbes 70°C. Kui termomeetrit parasjagu käepärast ei ole, siis tunneb õige temperatuuri ka käega ära- kui kätt vee kohal hoides liiga palav ei hakka, on vesi parasjagu jahtunud. Õigesti valmistatuna võib roheline tee olla väga värske ja siidise maitsega. Gruusia teede puhul isegi looduslikult magus. Meie valikust on selle hea näide Green Velvet- suurepärane kooslus värske ja siidise vahel!

Must tee- paljude poolt nii armastatud, kui ka kardetud. Aastatepikkune rohelise tee populariseerimine on loonud Euroopas arusaama, et viimane on tervisele kuidagi parem ja must tee seevastu lausa halb. Meie usume teisiti (ja tegelikult ei ole ka väga palju temaatilisi uurimistöid, mis rohelist teed mustast kuidagi ettepoole seaks)! Kuigi meie tiimi liikmed ise varem suured musta tee joojad ei olnud, on Gruusia tee meie arvamusi muutnud ning seetõttu soovitame alati kõikidel rohelise tee sõpradel ka siit pärit musta teed maitsta- võib juhtuda, et see on väga hea üllatus! Renegade Tea Estate’i valikust on hea Gruusiast pärit tee näide First Kiss. See tee sobib algajale teejoojale nii nime, kui ka sisu poolest! Gruusia mustale teele omaselt on sellel teel siidiselt magus maitse segatuna väikese tanniiniga, mis pärast rüüpamist keelele tantsima jääb.

Kusagil tummisema musta ja värske rohelise tee vahel seisab oolong. Paljud inimesed ei tea sellest teetüübist väga palju, kuid jällegi saame omast kogemusest öelda, et see on kindlasti avastamist väärt! Oolong tee võib varieeruda peaaegu mustast kuni malbema peaaegu rohelise teeni ning sisaldada kõike vahepealset. Et esimene samm selle põneva maailmaga tutvumiseks teha, soovitame Prodigy Meore’t- pisut tugevamate oolongite poole kalduv Prodigy on julge maitsega, kuid hoiab endiselt endas Gruusia teele tüüpilist mahedust. 

Gruusia must tee

Iga Renegade Tea Estate’i pakk tuleb instruktsioonidega just selle tee valmistamiseks, et saaksid kõikidest teedest maksimumi võtta, aga nagu juba eelnevalt mainitud- kõik ülaltoodud teed on sobivad hästi nii teemaailma uustulnukatele, kui ka neile, kellele meeldib teed nö “vanaisa stiilis valmistada”. Kui viimane termin pisut segaseks jäi, siis muretsemiseks ei ole põhjust- oleme kirja pannud ka lühikese kokkuvõtte erinevatest tee valmistamise meetoditest. 

Kui teede valmine ühe kaupa tundub siiski keerukas ülesanne, soovitame valida mõni teekomplekt- oleme kokku kogunud Renegade Tea Estate'i kõige paremad teed ning Sulle jääb avastamisrõõm! 

Milline iganes meie (või mõne muu poe) valikust Sinule kõige õigemaks osutub, tasub meeles pidada, et isegi kui pealtnäha kõrgema hinnaklassiga teed tunduvad midagi kauget ja sobilikku ainult tõelistele teegurudele, siis tegelikult on valik sinu. Alati on hea olla pisut Renegade- katsetada ning protsessist rõõmu tunda!

Teeleht


Leave a comment