Tea gardens are ready:

Jūsų nuosavas arbatos ūkis!

Asmeninis arbatos sodas Sakartvele? Taip, jūs išgirdote teisingai – mes tai darome vėl. Prieš du metus, 68 bendraminčiai prisijungė prie Renegade atskalūnų kelionės - žmonės iš 12 šalių, nuo Švedijos iki JAV, kiekvienas ėmėsi globoti po nedidelį arbatos sodą Rioni Estate plantacijoje. Prieš porą mėnesių šie mūsų bičiuliai fermeriai jau gavo pirmąjį derlių iš savo asmeninių arbatos sodų – gryną, užaugintą be chemikalų Sakartvelo arbatą! Šiandien mes nekantraujame į Renegade arbatos fermerių bendruomenę priimti naujus draugus.

Siekiame po truputį plėsti būrį žmonių, pasiryžusių kartu su mumis eiti šiuo keliu. 2020 –aisiais paruošime dar 45 arbatos sodus Renegade bendruomenės sklype, šalia sodų, radusių savo šeimininkus dar 2018 – aisiais. Nutarę globoti žalias arbatos krūmų vagas, 25 metus galėsite džiaugtis skania, neužteršta cheminėmis medžiagomis arbata nuo savo nuosavų krūmų. Padėdami mums grąžinti iš užmaršties apleistas arbatos plantacijas, jūs tapsite Sakartvelo arbatos istorijos dalimi. 

Kodėl yra faina turėti savo arbatos sodą?

Ar jūs mėgstate arbatą? Jei ne, tuomet turime pripažinti – tai nėra taip jau labai faina. Juk turėti nuosavą arbatos sodą reiškia, kad kiekvienais metais didelė dėžė arbatos atvyks prie jūsų durų ir jei jūs jos nemėgstate, tikrai turėsite nemažai galvos skausmo spręsdami, ką su ja daryti. Ir taip metai po metų. Kažkuriuo metu net jūsų draugai ir šeimos nariai (jei jie nėra prisiekę arbatininkai, žinoma) tikriausiai pavargs nuo kiekvienais metais Kalėdoms iš jūsų gaunamos arbatos... žinoma, tai gera arbata, bet vis tiek...

Tačiau, jei jūs arbatą mėgstate, viskas bus absoliučiai kitaip. Spirgėdami iš nekantrumo, kiekvienais metais lauksite jums skirtų kvepiančių siuntinių. Juk, po galais - tai ne šiaip sau arbata. Tai arbata, išauginta nenaudojant jokių koncentruotų trąšų, herbicidų ar pesticidų, sukurta mūsų nedideliame fabrikėlyje jūsų asmeninių arbatos meistrų Hanneso ir Tomo. Tai – arbata iš senos, kažkada visų pamirštos plantacijos, kuri be jūsų ir mūsų bendrų pastangų dabar nebeegzistuotų. 

Nuosavas arbatos sodas gali tapti didžiausiu galvos skausmu arba geriausiu metų įvykiu. Kuo jis taptų jums?

„Tai ne arbata, kurią mes parduodame jums, tai jūsų arbata, kurią mes auginame jums“

Kas mums iš viso šito?

Yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl mes siūlome jums dalį savo plantacijos.
Pirma, tokie jau mes esame - Renegade arbatos fermeriai. Nuo pat pirmos dienos mes nenorėjome būti tik dar vienais arbatos pardavėjais. Jau yra tūkstančiai tuo užsiimančių kompanijų, todėl vietoje to mes norime mūsų klientams būti jų arbatos fermeriais iš gretimo kiemo. Norime, kad jūs būtumėte mūsų istorijos dalimi. „Tai ne arbata, kurią mes parduodame jums, tai jūsų arbata, kurią mes auginame jums“ – ši žinutė ant mūsų dėžučių ir yra mūsų kelrodė žvaigždė. Taigi, esame įsitikine, kad būtų labai smagu, jei dar daugiau žmonių prisijungtų prie Renegade arbatos fermerių bendruomenės ir galėtų vadinti Renegade Tea Estate savo nuosavu arbatos ūkiu.

„Tai ne arbata, kurią mes parduodame jums, tai jūsų arbata, kurią mes auginame jums“

Antra priežastis yra kur kas labiau žemiška. Sakartvele yra tūkstančiai apleistų arbatos plantacijų, kurioms galima būtų įpūsti antrą gyvenimą, tačiau tai smagiai kainuoja. Renegade Tea Estate turi tris plantacijas, bet net ir toks nedidelis skaičius yra tikras išgyvenimo iššūkis pirmus 3-4 metus, kai reikia nuolat kovoti su žaibiškai želiančiomis piktžolėmis ir laukti kol pamažu užaugs nauji, stiprūs arbatos krūmai. Ir, nors mūsų komanda yra drąsi, galinti beprotiškai sunkiai dirbti, deja, nėra aptikusi neišsenkančios aukso gyslos, o sielų pardavimo bankui vis dar stengiamės išvengti. Imdamiesi globoti arbatos sodą, jūs padėsite mums gauti dalį pradiniame etape taip reikalingų investicijų ir ateinantiems 25 metams užsitikrinsite sau asmeniniame sode organiškai užaugintą skanią arbatą.

68 bendraminčiai prisijungė prie mūsų 2018-aisiais, dabar mes vėl esame pasirengę įsileisti naujus žmones.

Kiek arbatos aš gausiu iš savo sodo?

Priklausomai nuo to, kiek jūsų šeima geria arbatos, galėsite pasirinkti iš skirtingo dydžio sodų nuo 60 m2 iki 430 m2. Sodo dydis ir lokacija - jūsų asmeninis pasirinkimas. Sodų kainos prasideda nuo 220 eurų 

Kiekvienais metais jūs gausite pusę iš jūsų sodo pagamintos produkcijos. Po 3-4 metų, kai krūmai pilnai subręs, iš 100 m2 sklypo turėtumėte gauti apie 2 kg arbatos kasmet. Gera žinia yra ir ta, kad skirtingai nuo pirmųjų arbatos sodų savininkų , pirmojo nedidelio derliaus turėjusių laukti beveik du metus, naujieji sodų savininkai neturės laukti tiek ilgai. Kadangi naujuose soduose krūmai jau bus kiek paaugę - savo pirmą derlių gausite jau šį rudenį. 2020 metais derlius turėtų sudaryti apie 250 gramų (apie 100 puodelių) jūsų pasirinktos rūšies arbatos.

Ir žinoma, jūs įgysite teisę, kada tik panorėję, atvykti ir nemokamai lankyti savo asmeninį arbatos sodą ir visas kitas Renegade Tea Estate vietas! 

Kas yra Renegade Tea Estate?
Kokias arbatas mes gaminame?