Teeaiad on uuteks omanikeks valmis:

Teeaiad otsivad omanikku!

Isiklik teeaed Gruusias? Jah, me teeme seda jälle. Kaks aastat tagasi, meie teekonna alguses, liitusid meiega  68 uut teefarmerit –12 erinevast riigist pärit perekonnad ja ettevõtted ulatasid oma abikäed ning said vastutasuks omanimelised teeaiad Rioni istanduse aladel. Sealsed teepõõsad olid viimased 30 aastat mahajäetuna seisnud ning millele soovisime ühiselt uue võimaluse anda. Paar kuud tagasi saidki meie kaasfarmerid kätte esimese saagi nende päris enda teeaedadest - puhta, kemikaalide vaba Gruusia tee!

Nüüd oleme me valmis Renegade teefarmerite ridadesse uusi liikmeid vastu võtma! Sel aastal otsivad Renegade kogukonna aias uut omanikku järgmised 45 teeaeda. Nende samade kruntide kõrval, mis leidsid endale oma teefarmeri juba 2018. aastal. Omanimelise teeaia omamine tähendab, et järgmise 25 aasta jooksul saad Sa nautida head, ilma kemikaalideta teed. Lisaks tähendab see seda, et ka Sina oled andnud oma osa Gruusia tee loosse, aidates meil päästa mahajäetud teeistandusi ja siinsetesse küladesse uut elu sisse puhuda.

Miks on lahe omada teeaeda?

Kas sulle meeldib tee? Kui ei, siis olgem ausad – see pakkumine pole ilmselt Sulle. Oma teeaia omamine tähendab, et igal sügisel jõuab Sinu ukse taha kastitäis teed ning kui Sa seda väga juua ei soovi, siis on üks paras peavalu, et välja mõelda, mida sellega peale hakata. Ja kui Sinu sõbrad ja pereliikmed just "teeinimesed" ei ole, siis väsivad ilmselt ka nemad lõpuks sellest, et oled igal võimalikul tähtpäeval neile teed kinkinud. See on paganama hea tee, aga kui Sa seda ei soovi, siis...

Kui Sulle tee meeldib, siis on aga hoopis teine lugu. Igal aastal ootad Sa neid saadetisi suure põnevusega. Lõppude lõpuks ei oota Sa lihtsalt mingisugust tavalist teed, vaid teed, mida kasvatatakse just Sinu jaoks Sinu enda teeaias, ilma igasuguste kahjulike kemikaalideta. Teed, mida valmistavad meie väikeses teevabrikus Sinu isiklikud teemeistrid Hannes ja Tomas. Teed vanast, kord unustusse vajunud istandusest, mida poleks olemas ilma meie ühise pingutuseta.

Isiklik teeaed võib olla lõputu peavalu või siis see hetk aastas, mida ootad pikisilmi.

"See pole meie tee, mida me Sulle müüme, see on Sinu tee, mida me Sinu jaoks kasvatame"

Mida meie sellest saame?

Me otsime oma kogukonda uusi liikmeid peamiselt kahel põhjusel.Esiteks, me teadsime esimesest päevast alates, et me ei taha lihtsalt teed müüa. Maailmas on juba tuhandeid selliseid ettevõtteid. Me tahtsime omada oma klientidega personaalset kontakti. Nii nagu paljudel inimestel on oma kindel põllumees, kelle käest nad kartuleid ostavad, tahame meie olla Sinu teefarmerid!
"See pole meie tee, mida me Sulle müüme, see on Sinu tee, mida me Sinu jaoks kasvatame" - see tõekspidamine, mis on ingliskeelsena trükitud ka meie teekarpidele, on põhimõte, mille järgi me igapäevaselt töötame. Seega on meie meelest päris lahe, kui veelgi rohkem inimesi soovib meie Renegade' kogukonnaga ühineda. Inimesed, kes saavad öelda, et Renegade Tea Estate on ka nende teefarm.

"It's not our tea,
that we are selling to you,
it's your tea, that we are
growing for you"

Teine põhjus on pisut maisem. Gruusias on tuhandeid mahajäetud istandusi, millele saaks uue elu anda, aga see on kulukas. Renegade Tea Estate'l on vaid 3 istandust, kuid siiski on paras katsumus elada üle just esimesed 3-4 aastat, võideldes tohutu umbrohuga ja oodates, kuni teepõõsad suuremaks ja produktiivsemaks kasvavad. Meie meeskond on olnud julge ja täis pealehakkamist, kuid kahjuks pole meie sukasääred täis lõputut raha ning me oleme püüdnud ka oma hinge pangale müümist vältida. Omanimelise teeaia soetamisega aitad Sa meid esialgsete investeeringutega, mida üks teeistandus algusfaasis vajab ning vastutasuks saad Sa endale järgmiseks 25 aastaks iga-aastase teevaru!

2018. aastal liitus meiega 68 uut teefarmerit, nüüd oleme valmis seda kogukonda laiendama.

Kui palju teed ma oma aiast saan?

Tee kogus sõltub sellest, kui suure teeaia Sa endale valid. Saadaval on nii suuremaid kui ka ka väiksemaid, alates 60m2 kuni 430m2. Platside hinnad algavad 220 eurost.

Igal aastal saad Sa oma maatükilt poole selle kogutoodangust. 3-4 aasta jooksul, kui põõsad on saavutanud oma tavapärase tootlikkuse, saad Sa näiteks 100 m2 platsilt aastas ca 2 kg teed. Hea uudis on see, et kui esimesed teeaia omanikud pidid ootama peaaegu kaks aastat, enne kui nad 2019. aasta lõpus oma esimese saagi said, siis kõik nüüd liituvad farmerid saavad oma esimesed teed juba sel sügisel. Aastal 2020 saad Sa 100 m2 platsilt ca 250 grammi teed- see on umbes 100 tassitäit. Kas tee on must, roheline või oolong, saad Sa ise valida.

Rääkimata sellest, et Sul on elu lõpuni Gruusias väike kohake ja teefarmerid, kes Sind alati külla ootavad!

Mis on Renegade Tea Estate?
Millist teed me teeme?