Kuidas teha jääteed?

Suvi on käes ja mis on veel parem jahutus kui üks enda valmistatud, ilma lisatud suhkruteta jäätee!

Niisiis alustame Renegade’i jäätee masterklassiga! Esmalt veidi erinevatest tehnikatest... Jäätee tegemiseks on mitmeid erinevaid meetodeid ja õnneks on see üsnagi lihtne protsess, mis ei vaja erilist jõupingutust… mõnel juhul ainult veidi rohkem aega.

1. COLD BREW JÄÄTEE - Kohe kindlasti meie lemmik! Kasuta suletavat anumat. Vala külm vesi teelehtele, sulge anum ja aseta see külmikusse. Teelehtede ja vee vahekord on sama, mis kuuma tee puhul. Maitsed tulevad välja juba paari tunniga, aga soovitame teed kapis hoida üleöö (eriti kui kasutada põhjaks valget või rohelist teed). Suhkru või mõne muu magustaja lisamine ei ole vajalik, sest maitse jääb väga värskendav ja pehme. Kui kohe kõike ära ei jaksa juua, ei tasu muretseda- tee püsib külmikus mõnusana mitmeid päevi. Tänu külma vee kasutamisele ei eritu teelehtedest nii palju tanniini kui kuuma teed tehes ning cold brew jäätee on väiksema koffeiini sisaldusega. Väike sidruni- või apelsiniviil sobib cold brew oolongi või musta tee juurde imehästi.

Renegade’i lemmiku tiitli saab - valge tee ilma lisandideta! :)

2. KUUM MEETOD, JAHUTAMINE JÄÄGA - See meetod eeldab tee tegemist kuuma veega. Kuna tee jahutatakse hiljem jääga, tuleb valmistada tee kontsentraat. Lisa teelehtedele pool ettenähtud kuuma vee kogusest. Vee temperatuur ja tõmbamise aeg peaks olema valitud vastavalt antud tee valmistamise instruktsioonile. Pärast tee tõmbamist, eemalda teelehed ja vala tee jääkuubikutele.

Selline meetod sobib kõige paremini musta tee puhul ning siis, kui jääteed kohe nautima tahaks hakata. Meie kasutasime First Kiss’i sidruniga - tugev, aga värskendav!

3. KUUM MEETOD, NATURAALSE JAHUTAMISEGA - Selleks on vaja teha täiesti tavaline tee (lehtede kogus, vee temperatuur ja tõmbamise aeg peaksid olema valitud vastavalt antud tee valmistamise instruktsioonile). Pärast tee tõmbamist eemalda lehed ja lase toatemperatuuril jahtuda. Ideaalne võimalus tarbida ära need kannutäied teed, mida kuumalt kohe ära ei jõua juua :)

4. SUN TEA EHK PÄIKESE TEE- Aastaid tagasi väga populaarne moodus jäätee valmistamiseks, täna pigem vähelevinud. Kasuta suletavat anumat. Esmalt tuleb valada veidi keevat vett teelehtedele, et neid steriliseerida, nii ei ole võimalik bakteritel oma elu elama hakata. Kui see on tehtud, lisa külm vesi. Teelehtede kogus on sama, mis kuuma tee puhul. Tee tuleb jätta 6 tunniks päikese kätte, näiteks aknalauale või õue.


Näpunäiteid:

 • Kui sa oled magusa tee armastaja, lisa magustajat, näiteks suhkrusiirupit või mett. Cold brew jääteele pole üldiselt magustajaid tarvis, eriti Gruusia teedele, mis on juba oma loomult magusad.
 • Lisa maitseid oma lemmikute marjade, puuviljade või ürtidega. Oolongitele ja mustadele teedele annab eriliselt mõnusa värskuse tsitruseliste lisamine. 
 • Sügavkülmuta marjad ja puuviljad eelnevalt, siis ei ole vajalik lisada jääd, mis võib sinu jääteed liialt lahjendada.
 • Jahuta klaas eelnevalt sügavkülmas.
 • Tee jäätee natukene kangem, kui teeksid seda kuuma tee puhul, sest jääkuubikutega jahutades tee lahjeneb.


 • Tee proovi ja anna meile teada, mis on sinu lemmik :)

  Kirjutas Hanna 

  Leave a comment

  Please note, comments need to be approved before they are published.