• 15. Renegade. Darbo diena tęsiasi – apsipirkimo džiaugsmai.

  15. Renegade. Darbo diena tęsiasi – apsipirkimo džiaugsmai.

  0 comments
  visa istorija nuo pradžių - čia Grįžkime į darbo dieną Renegade plantacijoje. Palikome mane ten dar tik darbo dienos pradžioje, o jau daugel patyrųsį ir išgyvenusį nemenkų stresų, stovintį ir stebintį, kaip visi darbininkai Pinčiuko jo draugelių sukviesti, susirinko į miškelį tartis ar vis dar verta čia pasilikti ir dirbti, jei niekas nenori mokėti už sėdėjimą namuose lietaus atveju. Mano protas uodė manipuliaciją, mano...
 • 14. Kolektyvinis protas ir Komforto burbulas

  14. Kolektyvinis protas ir Komforto burbulas

  0 comments
  visa istorija nuo pradžių - čia Visiškai nesvarbu ar tai yra nedidelio Sakartvelo kaimo bendruomenė, gal bendrų interesų ar lokacijos jungiama miesto žmonių grupė, kolektyvinis protas juos praryja, atima individualumą, sukiša į rėmus ir pakabina gero kaimyno, palaikančio kolegos, tikro patrioto, išdidaus kartvelo ar kokioje panašioje galerijoje, kurioje bet kokios gebėjimo mąstyti ar veikti individualiai apraiškos yra smerktinos ir laikomos etiškai ydingomis. Leiskite vėl...
 • 13. Renegade. Darbo diena (2 dalis)

  13. Renegade. Darbo diena (2 dalis)

  0 comments
  Pirmoji dalis – čia, visa istorija nuo pradžių - čia  Maištas numalšintas, tačiau tik laikinai – savo fantazijų klondaiko niekaip nenorinčių palikti lengvo aukso ieškotojų rankovėse šlama iš jų traukiami užslėpti koziriai, kaip štai: o kodėl mūsų komandai atmatuota tiek pat kvadratinių metrų kiek ir tai, kuriai teko lengvesnis (santykinai mažesnės ar rečiau augančios piktžolės) plotas? Tūpiamės su revoliucijos vadu Pinčiuku į Šimpanzės pozas...
 • 12. Renegade. Darbo diena. (1 dalis)

  12. Renegade. Darbo diena. (1 dalis)

  0 comments
  Kokia ta darbo diena Renegade arbatos plantacijoje? Jau tapo įprasta, atvykus sutartu laiku į plantaciją, stovint rasotoje žolėje stebėti bundančią Imeretijos gamtą... visiškoje tyloje. Tylu darbo pradžios valandą plantacijoje būna dėl pačios banaliausios priežasties – darbininkai kiekvieną rytą madingai vėluoja apie 20-30 minučių. Šis, atrodytų, nereikšmingas faktas šiandien savyje talpina kelis labai svarbius momentus: pirma - mes, individai su korporatyvinės drausmės apšlifuotomis smegenimis, esame...
 • 11. Apie pagrindinius arbatos pionierių darbus (2 dalis)

  11. Apie pagrindinius arbatos pionierių darbus (2 dalis)

  0 comments
  Fabrikui įsirengti pasirinkome seną, sukiužusį Sovstrojaus architektūrinės minties šlykštuką, kažkada tarnavusį arbatos surinkimo punktu ir galbūt vėliau turėjusį kažkokią kitą funkciją. Dunkso jis Gumati kaime, esančiame 6 km nuo Renegade ir 25 km nuo Mandikori plantacijos. Žodis pasirinkome šiame kontekste vartotinas su išlygomis, kaip ir visais atvejais, kai renkamasi yra iš vieno varianto. Ne tu jį renkiesi, o jis - tave. Tu – tik...
 • 10. Apie pagrindinius arbatos pionierių darbus (1 dalis)

  10. Apie pagrindinius arbatos pionierių darbus (1 dalis)

  0 comments
  O dabar – prie darbų! Kad būtų aiškiau, kokie pagrindiniai akmenys slegia mūsų pečius pirmojo sezono pradžioje, pateiksiu jums nedidelę apžvalgą. Tai – stambiausi kąsniai (apie įvairią administracinę ir biurokratinę smulkmę net nerašysiu, palikime jai išplaukti natūraliai pasakojimo metu arba nuskęsti istorijos liūne amžinai): - reabilituotos Renegade plantacijos išvalymas nuo vėl sužėlusių piktžolių ir tolimesnis švaros palaikymas; - reabilitacijos darbai Mandikori plantacijoje; - fabriko...
 • 9. Tamsos galeros irklininkai ir jų pakalikai

  9. Tamsos galeros irklininkai ir jų pakalikai

  0 comments
  Tokie štai mūsų kaimo darbininkų darbo nuostatai, tokia darbo etikos evangelija. O pagrindiniai ją skelbiantys apaštalai, virš plantacijos žalios kepurės vos patekėjus saulei - na gerai, gal ne vos patekėjus o mažiausiai pusvalandį pavėlavę - kasdien nužengiantys nuo miškingųjų Opurčkchečio kalvų, yra Pinčiukas, Kaka ir Džonis (tikrieji vardai redakcijai žinomi). Atidesnis skaitytojas pamena, kad III savo pasakojimo dalyje užsiminiau apie blogą pojūtį žarnose, išvydęs...
 • 8. Raktas į svaigią karjerą: uolaus kartvelų darbininko darbo nuostatai

  8. Raktas į svaigią karjerą: uolaus kartvelų darbininko darbo nuostatai

  0 comments
  Tam, kad galėtume sklandžiai judėti toliau šios istorijos puslapiais, skaitytojui yra labai svarbu suvokti su kuo mes susidūrėme bandydami kasdien palaikyti darbinę dvasią plantacijoje. Jau esu rašęs apie priežastis, neleidusias gauti tokių darbuotojų, kokių norėtųsi kiekvienam darbdaviui, o šiandien leiskite jums papasakoti apie nerašytus darbo nuostatus, kurie it klastinga tropinė murena kiurkso daugumos kaimo kartvelų (na gerai, miesto kartvelai taip pat ne be nuodėmės)...
 • 7. Pabėgimas iš Alkatraso ar apgailėtina gyvenimo klaida?

  7. Pabėgimas iš Alkatraso ar apgailėtina gyvenimo klaida?

  0 comments
  Padangos žviegia posūkyje Petro Gražulio, sučiupto ir surakinto mitinge, balsu. Pavyko išeiti iš kairio posūkio konkurencingu greičiu ir išsisukti nuo dviejų mėšlo krūvų. Nepavykus to padaryti paprastai pasigirsta charakteringas tekšt, tekšt ir jūsų automobilis, kokios spalvos jis bebūtų, pasipuošia vingriais rudo atspalvio ornamentais. Taip, tai tikrai nėra pats maloniausias dalykas pasaulyje tačiau labai juokingas. Kiekvieną kartą, nespėjus išsilenkti mėšlo kliūties, automobilis atrodo vis kitaip,...
 • 6. Ieškok su žiburiu: darbo rinkos Gruzijos kaime viršūnėlės ir šaknelės

  6. Ieškok su žiburiu: darbo rinkos Gruzijos kaime viršūnėlės ir šaknelės

  0 comments
  Situacija darbo rinkoje čia yra labai paprastai apibūdinama: darbo nėra arba beveik nėra. Tad vyrai, jeigu tik nesidarbuoja savo ūkyje, būriuojasi sutartinėse lokacijose, taip vadinamose darbo biržose. Šios vietos nėra kažkaip specialiai pažymėtos ar nustatytos įstatymo, tai greičiau natūraliai laikui bėgant susiformavę reiškiniai, tapę visuotinai priimtomis tradicijomis - kaip kad čigonų taboras Vilniuje. Manau, apie darbo ieškotojus žinau jau pakankamai, kad galėčiau papasakoti apie...
You have successfully subscribed!
This email has been registered