Eesti keeles - in Estonian RSSKolisime perega Gruusiasse… Oot, mida?

Kirjutan seda blogipostitust meie Gruusia kodu rõdul istudes. Õues on umbes 30 kraadi, päike paistab ja mõnus soe tuul puhub näkku. Siit paistavad nii Kutaisi linn kui ka lumiste mägede tippudele ja mõtlen ise ka, et MIDA? Kas see siin on kõik ikka päriselt? Ja see kõik tundub veel kordades sürreaalsemana kui sa seisad keset teepõldusid, taustaks mäed.

Continue reading
Esimese aasta õppetunnid

Niisiis, 2018. aasta alguses olin ma just töölt ära tulnud ja valmistusin selleks, et hakata Gruusias teed tootma. Isegi praegu seda kirja pannes kõlab see endiselt natuke hullumeelsena :) Kas aasta läks nii nagu seda ette kujutasin? Muidugi mitte! Kuid see ei läinud ka halvemini või paremini, lihtsalt teistmoodi. Kui sa kolid riiki, kus seni oled viibinud vaid turistina ning sa teed midagi esimest korda oma elus, siis lihtsalt ei ole midagi millele oma ootustega tugineda.

Continue readingÕppetunnid Shifuga

Kuna oleme teetegemises alles algajad, oli juba hooaja alguses selge, et paljalt oma tarkusega me hakkama ei saa. Küsisime mitmete spetsialistide käest nõu, lugesime ja otsisime lisamaterjale, kuid teadsime, et vaja on kedagi, kellel oleks palju kogemust ning kes tuleks kohapeale ja vaataks üle meie põllud, taimed, kohaliku kliima ning annaks meile selle põhjal konkreetsemat tagasisidet. Nii kutsusimegi endale Nepaalist külla teemeistri Sonam Paljor Lama, et temaga koos paremini teeistanduse hingeelust aru saada ning õppida tundma tee valmistamise põhitõdesid.

Continue readingTagasi kontorisse?

Viimased neli kuud on pakkunud kõike, mida ootasin. Vastu on tulnud võtta nii vaimseid kui ka füüsilisi väljakutseid ning kindlasti on minu mugavustsooni piire korduvalt nihutatud. Kohati on see olnud väga väsitav, aga ma ei ole midagi kahetsenud, mitte hetkekski. Ajutiselt Nordica juhatuse esimehe koha vastu võtmine ei olnud kindlasti tingitud sellest, et konditsioneeriga kontorit taga igatsesin või teekasvatamisest loobuda mõtleksin.

Continue reading